Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
List CMWP SDP do prokuratora generalnego
2015-11-30

Szanowny Panie Prokuratorze,

Zwracamy się do Pana z apelem o przeprowadzenie kontroli w sprawie śledztwa, dotyczącego zabójstwa dziennikarza Łukasza Masiaka, do którego doszło w czerwcu br. w Mławie, a także skuteczności ścigania osoby podejrzewanej o ten mord.

Pod koniec czerwca br. sprawa ta została przekazana Prokuraturze Okręgowej w Płocku, a - wedle oficjalnych informacji - za podejrzanym Bartoszem Nowickim rozesłano międzynarodowy list gończy. Jednak do dziś  nie występuje on na stronie internetowej Interpolu jako osoba ścigana. CMWP SDP w tej sprawie interweniowało już 29 lipca br. i do dziś nie otrzymało od Prokuratury Okręgowej w Płocku odpowiedzi.

Zupełny brak komunikatów, dotyczących tego zabójstwa i śledztwa z nim związanego budzi najwyższy niepokój. Dlatego zwracamy się o interwencję, kontrolę i informację w tej sprawie.

Z poważaniem,

Wiktor Świetlik 

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

Mec. Artur Wdowczyk

Doradca Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik