Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Sprawa zatrzymania red. Roberta Rewińskiego
2012-11-13

 

Wczoraj otrzymaliśmy informację o zatrzymaniu przez brytyjską policję w Leeds polskiego dziennikarza Roberta Rewińskiego, redaktora naczelnego portalu Patriot24.pl - http://www.patriot24.net/dziennikarz-patriot-24-zatrzymany,1737. W związku z tym zwróciliśmy się do rzecznika MSZ z prośbą o ustalenie i udzielenie bliższych informacji na temat tego zdarzenia. 

 

 

Odpowiedział nam Konsulat Generalny RP w Manchsterze, do którego sprawa została przekierowana. Potwierdzono informacje medialne, że „trzej obywatele polscy (kobieta i dwóch mężczyzn) zatrzymani w dniu 10 listopada br. zostali zwolnieni z aresztu w dniu 11 listopada w późnych godzinach nocnych. Konsulowie natychmiast po uzyskaniu informacji o zatrzymaniu obywateli polskich wszczęli stosowne procedury opieki konsularnej (…)Sprawa jest pod stałym nadzorem konsulatu, Konsul ds. prawnych jest w stałym kontakcie z tamtejszą Policją i monitoruje jej działania w tym zakresie”.
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik