Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP na procesie
2014-12-05

Dziś przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie odbyła się rozprawa w procesie o naruszenie dóbr osobistych, jaki wytoczył Rafałowi Ziemkiewiczowi Adam Michnik.

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” poczuł się urażony twierdzeniem, że terroryzuje pozwami sądowymi swoich oponentów. Chodzi o słowa z felietonu Ziemkiewicza, zamieszczonego w "Gazecie Polskiej" w 2012 r.

Wcześniej sąd I instancji oddalił w całości powództwo Michnika. Ten wniósł apelację od wyroku.

Na dzisiejszej rozprawie swoje mowy wygłosili pełnomocnicy stron, w tym reprezentujący Ziemkiewicza Artur Wdowczyk – doradca CMWP SDP. Wniósł on o oddalenie apelacji.

Wyrok zostanie ogłoszony 19 grudnia o godz. 13:15 w sali nr 2.

CMWP monitoruje proces.

PW

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik