Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces
2015-08-05

Bloger Stanisław Olsztyn, oskarżony z powództwa cywilnego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie podinspektora Adama Kall o zniesławienie (art. 212 kk) został we wtorek 4 sierpnia uniewinniony przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Chodzi o „List otwarty do Jerzego Dziewulskiego", zamieszczony przez Olsztyna (wówczas pracownika policji) na forum internetowym Radia Szczecin. Wyraził w nim  swoje wątpliwości i zastrzeżenia w kwestii niektórych aspektów funkcjonowania logistyki w policji. Po publikacji materiału Stanisław Olsztyn został zwolniony z pracy w policji „z powodu utraty zaufania”. Podinsp. Kall postanowił także wnieść przeciwko niemu do sądu prywatny akt oskarżenia o zniesławienie.

Wczorajszy wyrok nie jest prawomocny.

Proces z ramienia CMWP SDP obserwował Adam Socha.

Więcej: http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/olsztyn/4433-sad-uniewinnil-stanislawa-olsztyna-oskarzonego-o-znieslawienie-przez-zastepce-komendanta-wojewodzkiego-policji-w-olsztynie-najnowsze-slajd.html

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik