Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Konferencja Fundacji Court Watch
2013-10-03

Wczoraj uczestniczyliśmy w III. edycji organizowanej corocznie przez Fundację Court Watch Polska konferencji podsumowującej kolejny cykl obywatelskiego monitoringu sądów w Polsce. Problematyka jest niezwykle istotna dla CMWP SDP, jako instytucji stale monitorującej procesy dziennikarzy i współpracującej z Fundacją Court Watch.

Tym razem tytuł konferencji brzmiał: „Alienacja czy Dialog? Trzecia władza a społeczne poczucie sprawiedliwości”. Otworzył ją w imieniu Ministra Sprawiedliwości Marka Biernackiego, wiceminister Jerzy Kozdroń.  

Z tegorocznego Obywatelskiego Monitoringu Sądów wynika, ze polskie sądy nadal nie są do końca przyjazne dla petentów. Obserwatorzy z ramienia Court Watch najczęściej stykali się w sądach z takimi nieprawidłowościami jak brak punktualności sędziów czy pozostawanie na sali sądowej prokuratorów poza czasem rozprawy.

Po prezentacji raportu odbył się panel dyskusyjny, nawiązujący do tytułu konferencji. Udział w nim wzięli m.in.: prof. Ewa Łętowska – pierwsza Rzecznik Praw Obywatelskich, SSO Anna Czapracka – ekspert Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury czy dr Adam Niedzielski - Dyrektor Departamentu Strategii i Deregulacji Ministerstwa Sprawiedliwości. Zwrócili oni uwagę m.in. na problem mentalne, związane z alienacją sędziów, brakiem otwartości sądów na petenta.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik