Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP na procesie
2013-11-21

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił dzisiaj w całości pozew o naruszenie dóbr osobistych, jaki skierował przeciwko Rafałowi Ziemkiewiczowi Adam Michnik. Dodatkowo redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" musi zapłacić 2760 zł kosztów sądowych.

Michnik wytoczył proces Ziemkiewiczowi za twierdzenie, że terroryzuje pozwami sądowymi swoich oponentów. Felieton będący przedmiotem sporu był zamieszczony w ubiegłym roku w "Gazecie Polskiej".

Zdaniem sądu zarzuty były w części oparte na nieporozumieniu. Wypowiedź nie naruszyła dóbr osobistych powoda, nie przekroczył on także granic dozwolonej krytyki.

Sąd zwrócił także uwagę na to, że Michnik, jako redaktor naczelny jednej z największych gazet w Polsce, promującej wolność słowa i wypowiedzi, powinien być bardziej odporny na krytykę pod swoim adresem.

Obrońcą Rafała Ziemkiewicz był mec. Artur Wdowczyk, doradca CMWP SDP.

CMWP SDP monitorowało proces.

PW

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik