Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Odpowiedź RPO na list w sprawie inwigilacji dziennikarzy
2010-10-14

Odpowiadając na nasz list otwarty, RPO poinformował, iż podjął z urzędu sprawę dotyczącą inwigilacji rozmów dziennikarzy w latach 2005-2007 w dniu 9 czerwca br.

"W związku z tym, Rzecznik zwrócił się do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze o udzielenie informacji o stanie śledztwa w tej sprawie, poczynionych w nim ustaleniach i podjętych rozstrzygnięciach. Rzecznik otrzymał informację, iż przedmiotowe śledztwo, (niejawne w całości) zostało umorzone. Następnie w dniu 15 lipca br. Rzecznik zwrócił się do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze o nadesłanie akt tego postępowania w przypadku wydania prawomocnego postanowienia o umorzeniu śledztwa."

Zgodnie z odpowiedzią postanowienie nie jest prawomocne. Sprawa jest nadal monitorowana przez RPO. "Po wydaniu prawomocnego postanowienia kończącego postępowanie przygotowawcze, Rzecznik zwróci się o nadesłanie akt sprawy w celu dokonania ich analizy".

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik