Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Spotkanie z Błażejem Torańskim
2016-12-05

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich

zaprasza na spotkanie z

 

Błażejem Torańskim

autorem książki

„Knebel. Cenzura w PRL-u”

z udziałem bohaterów książki, m.in.

Marcinem Wolskim i prof. Zbigniewem Romkiem z Polskiej Akademii Nauk

7 grudnia 2016 r., godz. 17.00

Centrum Prasowe Foksal, Dom Dziennikarza ul. Foksal 3/5

 

Książka zawiera wywiady z 21 rozmówcami: dziennikarzami, reżyserami, grafikami, kompozytorami, artystami i literatami, odsłaniającymi kulisy swoich kontaktów z cenzurą. W książce znalazły się również ocenzurowane zdjęcia PAP.

 

*Błażej Torański - absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie był działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Dziennikarz, publicysta. Pracował m.in. we „Wprost”, w „Prawie i Życiu” oraz w „Rzeczpospolitej”. Aktualnie publikuje na portalu sdp.pl, w „Forum Dziennikarzy” i w tygodniku "Do Rzeczy". Pasjonuje go literatura i wędrówki po świecie, po zabytkach i galeriach malarstwa.  

 

Jedna z recenzji:

http://wpolityce.pl/kultura/317609-knebel-obowiazkowy-recenzja-ksiazki-blazeja-toranskiego

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik