Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces Wojciecha Sumlińskiego
2012-12-03

W piątek przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Woli przy ul. Kocjana 3 odbyła sie kolejna rozprawa w procesie Wojciecha Sumlińskiego. Podczas niej świadkowi Leszkowi Pietrzakowi pytania zadawał prokurator, a następnie Sumliński. 

Na wcześniejszej rozprawie Leszek Pietrzak kontynuował składanie zeznań w sprawie. Mówił m.in. o technikach działania służb specjalnych oraz o swoich relacjach z głównym świadkiem oskarżenia – płk. Leszkiem Tobiaszem. Po raz kolejny zaprzeczył, jakoby miał mu oferować pozytywną weryfikację w zamian za korzyści majątkowe. Stwierdził wręcz, że Komisja Weryfikacyjna nie zajmowała się weryfikacją Tobiasza.

Następny termin rozprawy to 14 grudnia br. godz. 11:00. Zostali na niego wezwani kolejni świadkowie, w związku z czym dlasze zadawanie pytań Leszkowi Pietrzakowi będzie możliwe dopiero w terminie późniejszym. 

Centrum obserwuje proces na prośbę Wojciech Sumlińskiego. 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik