Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces W. Sumlińskiego - rozprawa 28.05.15 r.
2015-05-28

Dziś przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli odbyła się kolejna rozprawa w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego. Stawił się na niej świadek ksiądz Stanisław Małkowski. Zeznał m.in. o relacjach łączących Wojciecha Sumlińskiego i Aleksandra L.

Następnie dziennikarz złożył wnioski:

- o dołączenie do akt sprawy pisma prokuratora Andrzeja Witkowskiego do premiera Jarosława Kaczyńskiego w sprawie udziału Sumlińskiego w rozwikłaniu okoliczności śmierci ks. Jerzego Popiełuszki

- o dołączenie do akt sprawy kserokopii fragmentu artykułu "Ściśle tajne akta Macierewicza", którego współautorem był Michał Majewski

- o dołączenia do akt pism odnośnie innej sprawy, która została zwrócona do Prokuratury Okręgowej

- o konfrontację Bronisława Komorowskiego ze wskazanymi świadkami

- o przesłuchanie w charakterze świadka Krzysztofa Winiarskiego

- o dołączenie do akt sprawy książki "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego".

Sąd postanowił uwzględnić trzy pierwsze wnioski. W sprawie przesłuchania Krzysztofa Winiarskiego, poprosił Wojciecha Sumlińskiego o podanie danych identyfikujących, za pomocą których byłoby możliwe ustalenie jego adresu lub nawiązanie z nim kontaktu. Co do pozostałych wniosków sąd postanowił je rozpoznać po ich uzupełnieniu i zapoznaniu się z argumentacją.

Kolejna rozprawa odbędzie się w dn. 01.07.2015 r. o godz. 10:00 w sali 24. Sąd zapowiedział, aby strony były już gotowe na wygłaszanie mów końcowych.

Wojciech Sumliński i Aleksander L. są oskarżeni o rzekomą płatną protekcję podczas weryfikacji żołnierzy WSI, prowadzonej przez komisję pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.

Więcej na: http://ander.salon24.pl/651174,wojciech-sumlinski-rozprawa-z-dn-28-05-2015-r  

 CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarz

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik