Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Konferencja - 22.04.2015
2015-04-24

Mamy wspaniałe tradycje debatowania, sięgające szlacheckich sejmików i „Solidarności”, ale dziś z nich nie korzystamy należycie często – do takich wniosków doszli uczestnicy spotkania pt. „Między gajem Akademosa a jarmarkiem, czyli o debacie publicznej w polskich mediach”, zorganizowanej pod patronatem CMWP SDP w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W debacie udział wzięli: Dorota Gawryluk – dziennikarka Polsatu, Kamil Dąbrowa – dyrektor Programu I Polskiego Radia oraz Piotr Legutko – wiceprezes SDP. Moderatorem dyskusji był doktor Marek Kochan, redaktor książki „Sztuka debaty”.

Co szkodzi współczesnej polskiej debacie i utrudnia jej taki przebieg, który prowadziłby do consensusu, wyciągnięcia wspólnych wniosków, czy nawet pewnej zmiany stanowisk lub choć ich merytorycznej prezentacji. Przede wszystkim – zdaniem uczestników spotkania – model, z którym zmierzyły w ostatnim czasie media i kultura masowa. Dyskusja została podporządkowana słupkom oglądalności i budowaniu emocji za wszelką cenę. To proces nieunikniony, ale nie powinien obejmować wszystkich obszarów życia publicznego. Co do tego, a także tego, że polska debata powinna zostać odbudowana uczestnicy dyskusji byli zgodni.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik