Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Apel CMWP SDP - 09.12.2014
2014-12-09

Szanowny Panie Ministrze,

Zwracamy się z apelem o zabranie przez Pana głosu i wyrażenie protestu w sprawie aresztowania w Azerbejdżanie niezależnej dziennikarki śledczej Khadiji Ismaylovej, współpracującej m.in. z niezależną telewizją Maydan TV oraz radiem Wolna Europa (Radio Azadliq), byłej naczelnej Radia Azadliq.

Związki aresztowania redaktor Ismaylovej z poruszaną przez nią tematyką korupcji i nadużyć na szczytach azerskiej władzy są aż nadto oczywiste.

Tym większy niepokój budzą stawiane jej zarzuty, w tym zarzut rzekomego nakłaniania do samobójstwa.

Tylko głośno wyrażony protest organizacji międzynarodowych, ale też dyplomacji innych państw, może doprowadzić do zaprzestania ewidentnej, brutalnej represji politycznej w przypadku redaktor Ismaylowej. Dlatego apelujemy do Pana o publiczne wyrażenie dezaprobaty wobec postępowania władz Azerbejdżanu w tej sprawie.

 

Z poważaniem,

                               Wiktor Świetlik 

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik