Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces W. Sumlińskiego - rozprawa 14.10.15 r.
2015-10-15

14 października przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli odbyła się kolejna rozprawa w procesie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego i Aleksandra L.

Zeznawał na niej kolejny świadek – Tomasz Budzyński, były szef delegatury ABW w Lublinie (odszedł ze służby w 2007 r.). Zdecydował się na taki krok dopiero po siedmiu latach, gdyż wcześniej bał się „długich rąk służb”. Zeznał, że jego zdaniem Sumliński jest niewinny i padł ofiarą prowokacji ze strony ABW. Budzyński ujawnił, że zastępca szefa ABW płk Jacek Mąka, podczas rozmowy z nim w cztery oczy (III-IV 2008), próbował naciskać na niego, aby namówił Sumlińskiego do współpracy z Agencją, której celem miało być zdyskredytowanie prac Komisji Weryfikacyjnej WSI. Mówił, że także jego koledzy z ABW informowali go, że Sumliński padł ofiarą prowokacji.  

Budzyński opowiadał również m.in. o wspólnych spotkaniach z Sumlińskim i Aleksandrem L.

Drugi wezwany świadek – Krzysztof Winiarski – nie zjawił się na rozprawie. Sąd poinformował, że podejmie kolejną próbę wezwania go na rozprawę w dn. 30 października (godz. 11:00, sala 159). Strony powinny być przygotowane do wygłoszenia mów końcowych.

Więcej na: http://ander.salon24.pl/673681,wojciech-sumlinski-rozprawa-z-dn-14-10-2015-r  

Wojciech Sumliński i Aleksander L. są oskarżeni o rzekomą płatną protekcję podczas weryfikacji żołnierzy WSI, prowadzonej przez komisję pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza.

CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarza.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik