Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
WYBIERAMY PRZESZŁOŚĆ
2007-10-11

odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Czwartki na Foksal" - Wybieramy przeszłość. Dlaczego starcie wizji historycznych zastępuje w debacie publicznej starcie wizji przyszłości?

Czy Polacy pragną rozważać wyłącznie dawne dzieje, chwałę i poniżenie? A może po prostu chcą przywrócenia pamięci i równowagi między przyszłością a przeszłością. Może wyczuwają, że narody, które zapominają o historii, są również skazane na zapomnienie?

Odpowiedzi na te i inne pytania starali się udzielić: m.in.: Piotr Gursztyn, Janusz Rolicki, Andrzej Sadowski. Moderatorem panelu był Rafał A. Ziemkiewicz. Wkrótce zamieścimy zapis całej dyskusji.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik