Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Protest CMWP
2010-06-09

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP protestuje przeciwko użyciu w internetowym wydaniu amerykańskiego dziennika "Los Angeles Times" (wydanie z 04.06.2010 r.) zwrotu "Nazistowska Polska". Słowa te sugerują, jakoby Polska była w czasie II wojny światowej państwem nazistowskim, co jest kłamstwem historycznym. Użycie takiego sformułowania jest krzywdzące i obraźliwe dla milionów Polaków, zwłaszcza jeśli wspominamy straty, jakie poniosła Polska w wyniku wojennej okupacji przez nazistowską III Rzeszę oraz wobec polskiego wkładu w zwycięstwo nad tym zbrodniczym systemem. Szczególnie niepokojące jest to, iż zwroty, które w jakikolwiek sposób kojarzą Polskę i Polaków z nazizmem i Holocaustem pojawiają się nie pierwszy raz na łamach zachodnich gazet. Mamy nadzieję, iż jest to efekt pomyłki, a nie świadomych działań, których celem jest dyskredytacja polskiej historii.
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik