Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Spotkanie z grupą studyjną z Maroka
2012-09-25

CMWP SDP uczestniczyło dziś w spotkaniu z profesorami z Instytutu Informacji i Komunikacji z Maroko, jednej z najlepszych uczelni dziennikarskich w Afryce. Wizytę studyjną organizuje Polska Agencja Prasowa na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Celem wizyty jest zaprezentowanie polskich doświadczeń w dziedzinie kształcenia dziennikarzy i funkcjonowania mass mediów w demokratycznej Polsce.

Maroko w obecnej sytuacji przemian potrzebuje wskazówek jak budować niezależne i profesjonalne media oraz jak kształcić przyszłych, dobrze przygotowanych merytorycznie dziennikarzy. Polskie doświadczenie w tej dziedzinie może pomóc zrealizować to wyzwanie.

Podczas lunchu roboczego profesorowie rozmawiali z dyrektorem CMWP SDP nt. niezależności mediów w Polsce oraz roli dziennikarzy w transformacji ustrojowej.

Lista uczestników wizyty:

1. Pani Latifa Akharbach – profesor w Instytucie Informacji i Komunikacji; b. dziennikarz gazety „Al– Maghrib” oraz tygodnika „La Vie-Economique; b. dyrektor radia publicznego i doradca Fundacji Friedricha Naumana; współautorka wielu książek, m.in. „Kobiety i media” oraz „Kobiety i polityka”; b. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Współpracy Królestwa Maroka

2. Pan Benaissa Asloun – profesor w Instytucie Informacji i Komunikacji; b. doradca radia publicznego oraz dyrektor Biura Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Współpracy Królestwa Maroka.

 

 

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik