Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces W. Sumlińskiego - rozprawa 18.12.2014
2014-12-18

W dniu dzisiejszym w Pałacu Prezydenckim odbyła się wyjazdowa sesja Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli. W ramach toczącego się procesu dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego oraz Aleksandra L. oskarżonych o rzekomą płatną protekcję podczas weryfikacji żołnierzy WSI, przesłuchany w charakterze świadka został prezydent Bronisław Komorowski.

Przesłuchanie rozpoczęło się po godz. 10.00 i trwało prawie 4 godziny. Odbywało się ono z udziałem publiczności, choć udział możliwy był tylko na podstawie kart wstępu, przyznanych przez Prezesa Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli. Sąd zgodził się na transmisję telewizyjną rozprawy przez kilka stacji.

Szczegółowa relacja: http://ander.salon24.pl/622024,wojciech-sumlinski-rozprawa-z-dn-18-12-2014-r

Kolejne rozprawa odbędzie się w dn. 11.02.2015 r. o godz. 10:00.

CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarza.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik