Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Pismo CMWP SDP do RPO
2013-03-18

CMWP SDP wystosowało pismo do prof. Ireny Lipowicz, dotyczące postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie, który zakazał Fratria sp. z o.o., na czas trwania procesu z Presspublica sp. z o.o., korzystania z oznaczenia „W Sieci”, które to jest tytułem wydawanego przez nią czasopisma.

"W naszej ocenie, bezpodstawne zakazanie Fratria sp. z o.o. wydawania czasopisma „W sieci” stanowi rażące naruszenie prawa obywateli do informacji, a także do swobody wyboru nabywanych przez nich produktów. Postanowienie to stanowi także przejaw ograniczenia krytyki prasowej oraz prawa do swobody działalności gospodarczej. Prawa te i wolności zagwarantowane są natomiast Konstytucją RP, co powoduje, że postanowienie sądu sprzeczne z nimi nie powinno się ostać." 

Pełną treść pisma można znaleźć w załączniku na portalu sdp.pl: http://www.sdp.pl/node/8748

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik