Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
List do Aleksandra Łukaszenki
2010-12-22

Warszawa, 22.12.2010 r.

 

 

 

Prezydent Republiki Białorusi

Aleksander Łukaszenka

 

 

            Panie Prezydencie

            Bicie, więzienie ludzi – wszystko to, co oglądał w telewizji świat w noc wyborczą – wstrząsnęły polską opinią publiczną.

            W imieniu reporterów i publicystów, ludzi prasy, radia i telewizji, reprezentując Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich – największą organizację zawodową w naszym kraju żądamy natychmiastowego wypuszczenia aresztowanych. W trosce o ich życie i zdrowie apelujemy o przestrzeganie podstawowych praw człowieka.

 

 

 

Krystyna Mokrosińska,

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

 

Stefan Truszczyński,

Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

 

Wiktor Świetlik,

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik