Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Spotkanie z dziennikarzami z Birmy
2014-11-05

Dziś z wizytą w Domu Dziennikarza przebywała delegacja birmańskich dziennikarzy - Pani Soe Pa Pa Hlaing – dziennikarka i wydawca tygodnika politycznego D-Wave oraz Pan Lin Thant – magazyn polityczny Irrawady. Spotkali się z nimi pracownicy CMWP SDP. Rozmawiano m.in. o wolności słowa w polskich realiach oraz o roli polskich mediów w przemianach 1989 r.

Wizytę studyjna birmańskich dziennikarzy w dniach 03-08 listopada w naszym kraju organizuje Polska Agencja Prasowa SA na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Wydawnictwa D-Wave (tygodnik i dziennik) są inicjatywą birmańskiej opozycji, partii: Narodowa Liga na rzecz Demokracji, na czele której stoi Aung San Suu Kyi/ASSK. Tygodnik ukazuje się od 2012 r. i poświęcony jest zarówno działaniom opozycji, jaki i szerokiej analizie sytuacji wewnętrznej kraju. Ukazują się w nim także artykuły o tematyce międzynarodowej. Tygodnik ukazuje się w wersji językowej birmańskiej. Dostępny jest także on-line. Odbiorcami są przedstawiciele klasy średniej, środowiska akademickie, intelektualiści, zwolennicy opozycji.

 

The Irrawady – magazyn polityczny poświęcony zarówno tematyce krajowej, jaki zagranicznej. Założony przez birmańskich opozycjonistów na uchodźctwie w Tajlandii. Główna siedziba magazynu znajduje się w Chiang Mai (Tajlandia), w ubiegłym roku władze Birmy zezwoliły na otwarcie biura w Rangunie. Ukazuje się w wersjach birmańskiej i angielskiej, także on-line. Profil odbiorcy – taki jak w D-Wave, jednocześnie jest to jedno z najlepiej  rozpoznawanych wydawnictw birmańskich zagranicą. W Irrawady w 2009 r. ukazał się bardzo wyważony i interesujący artykuł na temat transformacji ustrojowej w Polsce i ew. lekcji dla Mjanmy napisany przez redaktora naczelnego gazety Aung Zaw.

 

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik