Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Konferencja - 15.04.2014
2014-04-09


Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce 
Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka,
Zakład Praw Człowieka WP UMCS
oraz Zakład Praw Człowieka WPiA UW


zapraszają na konferencję pt.:


Wirtualne media. Realne problemy


Gdzie? Aula im. Ignacego Daszyńskiego, Wydział Politologii UMCS, Plac Litewski 3, Lublin

Kiedy: 15. 04. 2014 r., godz. 17.00 – 20.00

Referaty wygłoszą:


Dr Agnieszka Demczuk - Prawo autorskie w sieci. Wyzwania dla mediów lokalnych.

Dr Michał Zaremba – Prawo prasowe a Internet - stan de lege lata i de lege ferenda.

Dr Marcin Zieliński - Odpowiedzialność pośredniczących dostawców usług elektronicznych za treści dostarczane przez użytkowników w świetle orzecznictwa sądów krajowych i międzynarodowych.

Piotr „VaGla” Waglowski – Internet w rekach samorządu.

Dorota Głowacka – Media w okresie wyborczym. Obowiązek udostępniania przez wydawców adresów IP.

Moderacja: Prof. Ireneusz C. Kamiński

Po wystąpieniach panelistów zaplanowana jest dyskusja z udziałem publiczności.


R.S.V.P. obserwatorium@hfhr.org.pl
Kontakt, szczegółowe informacje: Dorota Głowacka, d.glowacka@hfhr.org.pl, 504 080 119

Informacje o panelistach:

Dr Agnieszka Demczuk- doktor nauk humanistycznych,  adiunkt na Wydziale Politologii UMCS. Specjalizuje się w funkcjonowaniu systemów politycznych we współczesnym świecie ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z rozwojem ICT, społeczeństwa informacyjnego i sieciowego, rozwoju elektronicznej i dobrej administracji publicznej. 

Dr Michał Zaremba – absolwent WPiA UAM, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Zakładzie Prawa Prasowego Instytutu Dziennikarstwa UW, specjalizuje się w problematyce z zakresu prawa prasowego, ochrony dóbr osobistych oraz dostępu do informacji publicznej.

Dr Marcin Z. Zieliński – absolwent WPiA UW, doktor nauk prawnych, wieloletni pracownik Biura Trybunału Konstytucyjnego. Wykładowca na Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Naukowo zajmuje się szeroko rozumianym prawem internetu. Jego rozprawa doktorska poświęcona była odpowiedzialności deliktowej dostawców usług elektronicznych w aspekcie prawno-porównawczym.

Mgr Piotr „VaGla” Waglowski - prawnik, publicysta i webmaster, autor serwisu VaGla.pl. Prawo i Internet. Absolwent WPiA UW. Ukończył studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Autor książki „Prawo w sieci. Zarys regulacji Internetu”.

Mgr Dorota Głowacka - prawniczka, absolwentka WPiA Uniwersytetu Łódzkiego, doktorantka w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych WPiA UŁ. Koordynatorka Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Prof. Ireneusz C. Kamiński - doktor habilitowany w zakresie nauk prawnych, profesor na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Polskiej Akademii Nauk, specjalista w zakresie wolności słowa w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.Konferencja jest zorganizowana w ramach projektu: „Monitoring zagrożeń dla wolnych mediów w Polsce i wzmacnianie funkcji kontrolnej mediów lokalnych” Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik