Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Oświadczenie CMWP SDP - 09.01.2015
2015-01-09

OŚWIADCZENIE

 

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża dezaprobatę z powodu wyrzucenia dziennikarza TV Republika Michała Rachonia z konferencji organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w dniu 08.01.2015 r.

Wyproszenie dziennikarza z publicznego spotkania dyskryminuje go w stosunku do pozostałych obecnych na tym spotkaniu dziennikarzy, jak również stanowi zagrożenie dla wolności słowa i prasy, zagwarantowanej na podstawie art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, jak również art. 14 Konstytucji RP („Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu”). Dodatkowo takie działania mogą być odbierane jako tłumienie krytyki prasowej i naruszać art. 44 Ustawy Prawo prasowe.

 

Wiktor Świetlik

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

Mec. Artur Wdowczyk

            Doradca Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik