Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Odpowiedź Prokuratury Generalnej na list otwarty w sprawie Leszka Kraskowskiego
2010-08-13

W piśmie z dn. 06.08.2010 r. Departament Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Generalnej poinformaował nas, iż w dniu 30 czerwca 2010 r. został skierowany do Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów akt oskarżenia p-ko Leszkowi Kraskowskiemu o przestępstwo z art. 241 § 1 kk w zw. z art. 12 kk (sygn. akt 2 Ds. 254/09/V) i że w tej sytuacji "ocena zdarzenia będącego przedmiotem wniesionego aktu oskarżenia, pozostaje wyłącznie w gestii wskazanego Sądu".

Jednocześnie w piśmie otrzymaliśmy informację, iż "kwestia postulowanych przez nas zmian treści art. 241 kk pozostaje poza kompetencją Prokuratury Generalnej", w związku z czym odpis naszego pisma z dn. 13 lipca został przekazany do Departamentu Legislacyjno - Prawnego Ministerstwa Sprawiedliwości.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik