Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
List CMWP SDP do prezesa Radia Wrocław w sprawie red. Leszka Kopcia
2012-08-02

                                            Warszawa, 02.08.2012 r.

                                       

                                        Pan

                                        Red. Tomasz Duda

                                        Prezes Radia Wrocław

                                  

 

Szanowny Panie Prezesie,

Zwracamy się do Pana z prośbą o pilne wyjaśnienie okoliczności nieprzedłużenia kontraktu redaktorowi Leszkowi Kopciowi, prowadzącemu popularną audycję radiową w Radiu Wrocław. W wymiarze praktycznym jest rzeczą oczywistą, że niepodpisanie umowy o dzieło rodzi dla dziennikarza takie same konsekwencje jak zwolnienie z pracy. Sprawa jest tym bardziej niepokojąca, że redaktor Kopeć jest osobą niepełnosprawną. Jego faktyczne zwolnienie poprzez nieprzedłużenie kontraktu wywołało zaś protesty słuchaczy i jego kolegów dziennikarzy, którzy zwrócili się do nas z prośbą o interwencję.

 

 

Z poważaniem

Wiktor Świetlik

 

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik