Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Na wokandzie
2016-07-04

29 czerwca br. przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się kolejna rozprawa w procesie z powództwa Kulczyk Investments S.A. przeciwko Antoniemu Trzmielowi, Telewizji Republika S.A., Tomaszowi Terlikowskiemu, Cezaremu Gmyzowi, Anicie Gargas o ochronę dóbr osobistych. Powodem wytoczenia procesu były publikacje dotyczące prywatyzacji spółki Ciech.

Na rozprawie nie stawił się żaden ze świadków, m.in. świadkowie Tomasz Wróblewski i Marek Falenta usprawiedliwili swoją nieobecność.

Następne posiedzenie ma odbyć się 04 listopada br. godz. 11:00, s. 592. Wezwani na nie mają zostać następujący świadkowie: Paweł Szałamacha, Tomasz Wróblewski, Ernest Swarowski, Jarosław Wojtycki, Marek Falenta oraz Piotr Wawrzynowicz (tylko w przypadku wskazania adresu przez stronę pozwaną).

Został także wyznaczony dodatkowy termin – 25 listopada br. godz. 10:00, s. 210.

CMWP SDP monitoruje proces.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik