Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Podziękowania dla CMWP za pomoc
2010-01-08

8 stycznia otrzymaliśmy podziękowania od redaktora naczelnego portalu przelom.pl - Piotra Tarczyńskiego. Poprosił on nas o pomoc, gdy komendant chrzanowskiej policji zawiadomił prokuraturę o zniesławieniu go przez jednego z użytkowników forum „Przełomu”. W związku ze sprawą prokuratura zażądała od redakcji udostępnienia danych użytkownika, co groziło utratą wiarygodności "Przełomu" jako gazety i portalu internetowego. M.in. dzięki naszej pomocy pod koniec grudnia ub.r. Prokuratura Rejonowa w Miechowie umorzyła postępowanie w tej sprawie. Szczególnie przydatna przy analizie sprawy była dla redakcji opinia prawna, której udzielił prawnik SDP - mec. Michał Jaszewski, współpracujący z Centrum.
Najważniejsze fakty związane ze sprawą w skrócie można znaleźć na blogu Piotra Tarczyńskiego:
http://przelom.pl/blog.php?blog=Piotrek-Tarczy%C5%84ski&fullart=120
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik