Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Czy bez strategii można osiągnąć sukces?
2007-12-10

Instytut Studiów Politycznych PAN, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Centrum Informacji Obywatelskiej oraz Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zapraszają na kolejną publiczną debatę Czy bez strategii można osiągnąć sukces? Antoniego Kamińskiego tezy o polskiej polityce zagraniczne.
 
 
„Racją stanu państwa jest zapewnienie bezpieczeństwa kraju oraz stworzenie optymalnych warunków dla przyszłego rozwoju, Realizację tych celów określają wewnętrzne zasoby, materialne i ludzkie kraju oraz stan jego międzynarodowego otoczenia. Polityka zagraniczna integralnie wiąże się z polityką wewnętrzną, ale musi zachować wobec niej autonomię; kiedy podporządkuje się ją wewnętrznym rozgrywkom międzypartyjnym, efekt może być zgubny, prowadząc do osłabienia pozycji międzynarodowej państwa.(…)”
 
Z art. prof. Antoniego Kamińskiego
 „Dziesięć tez o polityce zagranicznej rządzącym pod rozwagę”, artykuł opublikowany po raz pierwszy w Dzienniku Polskim z dn. 26.11.2007
 
 
 
 
 
pobierz zaproszenie
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik