Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Spotkanie w sprawie art. 212 k.k.
2011-05-23

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie robocze na temat art. 212 k.k. (odpowiedzialność karna za zniesławienie), które odbędzie się w piątek 27 maja 2011 r. o godz. 12:00 w siedzibie SDP na ul. Foksal 3/5. Spotkanie jest organizowane przez Helsińską Fundacje Praw Człowieka wspólnie ze Stowarzyszeniem Gazet Lokalnych.  Ostatnie wydarzenia oraz nadużywanie przepisów karnych w stosunku do dziennikarzy powodują, że środowisko dziennikarskie musi zacząć sprzeciwiać się używaniu art. 212 k.k. mówiąc jednym głosem!

Spotkanie ma na celu wypracowanie wspólnej strategii działań oraz opracowaniu akcji społecznej mającej na celu zniesienie odpowiedzialności karnej za słowo.

Wszystkim tym, którym zależy na zmianach legislacyjnych serdecznie zapraszamy na spotkanie.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik