Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces Marcin Matkowski vs Super Express
2014-02-13

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł dzisiaj, że wydawca „Super Expressu” (Murator S.A.) musi przeprosić tenisistę Marcina Matkowskiego za bezpodstawne powiązanie go z tzw. seksaferą. Zasądził także 50 tys. zł tytułem zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie oraz ponad 7 tys. zł tytułem zwrotu kosztów.

Chodzi o dwie publikacje w „SE”, które naruszyły dobra osobiste tenisisty. Zdaniem sądu redakcja gazety, bezpośrednio powiązując Matkowskiego z tzw. seksaferą, zamieściła nieprawdziwe informacje, nie dopełniając przy tym należytej staranności.

Jednocześnie sąd oddalił żądanie rozszerzenia prewencyjnego –zakazu pisania przez „SE” o Matkowskim w tym kontekście.

Wyrok nie jest prawomocny.

CMWP obserwowało dzisiejszą rozprawę.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik