Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Sprawa Raifa Badawiego
2015-06-08

Warszawska Grupa Lokalna Amnesty International domaga się uwolnienia i zdjęcia kary chłosty z Raifa Badawiego. Ten saudyjski bloger został skazany na 10 lat więzienia, 1000 batów i grzywnę wysokości ponad 260 tys. dolarów za obrażanie islamu w internecie . Wczoraj Sąd Najwyższy w Arabii Saudyjskiej podtrzymał wyrok. Przeczytać można o tym m.in. w artykule The Independent - http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/saudi-arabia-upholds-blogger-raif-badawis-sentence-of-1000-lashes-and-10-years-in-jail-10303069.html.  Grozi to wznowieniem wstrzymanej jak dotąd - dzięki międzynarodowemu naciskowi - chłosty. Rodzina Badawiego twierdzi, że nie przeżyje on wykonania całej kary.

Sprawa nieludzkiego wyroku wywołała protestu na całym świecie.

CMWP SDP przyłącza się do inicjatywy Amnesty International, która w ten czwartek (11.06.) o godzinie 17:30 organizuje w tej sprawie pikietę pod Ambasadą Królestwa Arabii Saudyjskiej przy ul. Wiertniczej 30.

Zachęcamy do udziału! 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik