Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces W. Sumlińskiego
2013-05-29

Wczoraj przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Woli przy ul. Kocjana 3 odbyła się następna rozprawa w procesie Wojciecha Sumlińskiego. Sędzia kontynuował odczytywanie fragmentów stenogramów rozmów Leszka Pietrzaka z płk. Leszkiem Tobiaszem, nagranych przez tego ostatniego. Jako świadek stawił się właśnie Leszek Pietrzak, którego zdaniem ze stenogramów wyraźnie wynika, że bardziej aktywną osobą w rozmowach był Tobiasz oraz, że były one pozbawione „treści”, trywialne. Zdaniem świadka Tobiasz selekcjonował nagrania, chcąc tym samym, by miały one określony przekaz.

Więcej na: http://ander.salon24.pl/

Kolejna rozprawa odbędzie się w środę 19 czerwca br., godz. 10:00 w Sali 24.

CMWP SDP obserwuje rozprawę na prośbę dziennikarza.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik