Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP na procesie - 09.11.2015
2015-11-09

W poniedziałek (09.11.) przed Sądem Okręgowym w Warszawie odbyła się rozprawa z powództwa spółki Ciech S.A. przeciwko Antoniemu Trzmielowi, Telewizji Republika S.A., Tomaszowi Terlikowskiemu, Cezaremu Gmyzowi, Anicie Gargas o ochronę dóbr osobistych. Powodem wytoczenia procesu były publikacje dotyczące prywatyzacji spółki.

Na dzisiejszą rozprawę sąd wezwał dwóch świadków – Jarosława Srokę i Mariusza Nowaka. Obydwaj się nie stawili. Sąd postanowił odtworzyć nagrania z TV Republika, zwierające sporne treści, co jednak nie do końca się udało wobec problemów technicznych.

Następnie sąd zadecydował o odroczeniu rozprawy do dnia 7 marca 2016 r., godz. 09:00, sala 660. Mają na nią zostać wezwani świadkowie: Mariusz Nowak, Jarosław Sroka, Marek Falenta oraz Konrad Lasota.

Już wcześniej Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił w całości zażalenie spółki Ciech S.A. w zakresie wniosku o zabezpieczenie powództwa - http://telewizjarepublika.pl/sad-oddalil-zazalenie-ciechu-dziennikarze-telewizji-republika-quotnie-naruszyli-dobrego-imienia-spolkiquot,24104.html

CMWP SDP monitoruje proces.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik