Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Społeczna odpowiedzialność mediów w systemie gospodarki rynkowej
2008-05-29

6 maja rozpoczęło się ogólnopolskie badanie zatytułowane „Społeczna odpowiedzialność mediów w systemie gospodarki rynkowej”. Jest to pionierskie przedsięwzięcie, mające na celu charakterystykę roli mediów w kształtowaniu życia społeczno-ekonomicznego oraz poznanie opinii środowiska dziennikarzy i specjalistów ds. PR na temat zmian prawa dotyczącego radiofonii i telewizji.

 

Aby wziąć udział w tym projekcie, należy kliknąć link http://proto.pl/ankieta/uw do wirtualnej ankiety. Badanie jest poufne i anonimowe, a jego wyniki będą prezentowane w postaci statystycznego zbioru danych, przez autora tego przedsięwzięcia dra Krzysztofa R. Nowakowskiego, pracownika Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.Wypełnienie przez Panią/Pana kwestionariusza jest szczególnie ważne dla realizacji pierwszego w Polsce, tak dużego naukowego projektu, dotyczącego odpowiedzialności w komunikacji społecznej.

 

Partnerami badania są: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Instytut Monitorowania Mediów, Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej, Portal PRoto.pl.

Organizacjami wspierającymi są: Uniwersytet Warszawski, Telewizja Polska SA & Polskie Radio SA

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik