Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Prokuratura bada sprawę zaginięcia Jarosława Ziętary
2011-06-28

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie będzie prowadzić śledztwo w sprawie zaginięcia w 1992 r. dziennikarza śledczego Jarosława Ziętary. O tym, iż akta sprawy dotarły do prokuratury poinformował we wtorek Artur Wrona - prokurator apelacyjny.

W 1998 r. poznańska prokuratura uznała, że Ziętara został uprowadzony i zamordowany. Jednak rok później śledztwo zostalo umorzone, gdyż nie udało się odnaleźć ciała.

W kwietniu do władz i prokuratury o ujawnienie wszystkich okoliczności zaginięcia Ziętary i śledztwa w tej sprawie zaapelowali redaktorzy naczelni największych polskich gazet. Te i inne działania spowodowały analizę tego śledztwa w Prokuraturze Generalnej.

Skutkiem tego było podjęcie na nowo śledztwa w  poznańskiej prokuraturze w połowie czerwca b.r. Decyzją prokuratora generalnego przekazano je do Krakowa. 

 

źródło: wirtualnemedia.pl

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik