Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Z wokandy
2016-02-15

Poseł Iwona Arent pozwała dziennikarza olsztyńskiej "Debaty" za naruszenie dóbr osobistych. Żąda przeprosin i wpłaty 5 tys. złotych na rzecz Arki.

Posłanka twierdzi, iż w tekście pt. "Wojna o przywództwo w olsztyńskim PiS-ie" Socha podał nieprawdziwe informacje i nieuzasadnione oceny przekraczające granice dozwolonej krytyki, a mianowicie, że pozycję w polityce zawdzięcza swoim wdziękom, walorom zewnętrznym, a jej aktywność polityczna ograniczała się do stwarzania ładnego tła dla polityków-mężczyzn działających w tej samej partii politycznej.
Sąd oddalił wniosek posłanki o tzw. zabezpieczenie powództwa, tzn. zakaza pisania o poseł do czasu wydania wyroku.

Więcej: http://www.debata.olsztyn.pl/wiadomoci/polska/4875-posel-iwona-arent-pozywa-adama-soche-najnowsze-slajd-kafelek.html#prettyPhoto  

CMWP SDP zamierza monitorować sprawę. 

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik