Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o dostępie do inf. publ. Apel CMWP i SDP.
2011-09-26

 Warszawa, 26.09.2011 r.

Apel SDP i CMWP SDP

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP apelują do pracowników administracji publicznej o niekorzystanie z możliwości ograniczania dostępu do informacji publicznej, którą stwarza podpisana wczoraj przez Prezydenta RP nowelizacja ustawy o dostępie do informacji publicznej.  Zwracamy uwagę, że szeroki, niedookreślony i rodzący pole do nadużyć zapis, pozwalający utajniać informacje ze względu na „ochronę ważnego interesu  gospodarczego”, został wprowadzony wbrew protestom licznych organizacji pozarządowych i mediów. 

Z poważaniem

Krystyna Mokrosińska

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Wiktor Świetlik

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik