Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces Macieja Kuciela
2013-08-28

Wczoraj w budynku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa przy ul. Ogrodowej 51 odbyła się kolejna rozprawa w procesie przeciwko dziennikarzowi TVN Uwaga Meciejowi Kucielowi. Grozi mu kara grzywny lub ograniczenia wolności z art. 49 Prawa prasowego za naruszenie art. 14 Prawa prasowego, czyli rozpowszechnianie informacji utrwalonych za pomocą zapisów fonicznych bez zgody osoby udzielającej informacji.

CMWP SDP monitoruje proces.

Relacja z rozprawy na portalu SDP.pl - http://sdp.pl/opinie/8343,proces-przeciwko-maciejowi-kucielowi-trwa,1377671046

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik