Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Konferencja CMWP SDP - 05.07.2016
2016-07-04

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, Institute of World Politics  oraz Instytut Staszica zapraszają na konferencję poprzedzającą szczyt NATO w Warszawie pt.

Prawdziwe wyzwania stojące przed NATO. Perspektywa amerykańska

 

 

W dyskusji udział wezmą:

 

Dr John Lenczowski – założyciel i prezydent Institute of World Politics, waszyngtońskiej szkoły wyższej zajmującej się problematyką amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego i stosunków międzynarodowych,

Prof. Marek Jan Chodakiewicz – wykładowca Institute of World Politics i autor przełomowej książki „Międzymorze”, specjalista z historii najnowszej,

Dr Tomasz Sommer, research scholar w IWP,

Moderatorem dyskusji będzie Piotr Trąbiński - Kościuszko Chair of Polish Studies. Spotkanie otworzy Wiktor Świetlik – dyrektor CMWP SDP.

Paneliści opowiedzą o najważniejszych problemach związanych z przyszłością Paktu Północnoatlantyckiego, widzianych z perspektywy amerykańskiej instytucji kształcącej kadry, zajmujące się amerykańskim bezpieczeństwem i obroną narodową.

 

Spotkanie rozpocznie się od prezentacji najważniejszych wyzwań stojących przed NATO, przeprowadzonej przez specjalistów z IWP, które będą także prezentowane i dyskutowane na zbliżającym się szczycie NATO w Warszawie. Następnie gości  zapraszamy do wzięcia udziału w dyskusji z panelistami i zadawania im pytań.

 

05 lipca br. (wtorek) o godz. 15:00

w Domu Dziennikarza, ul. Foksal 3/5, sala B, I p

 

Więcej informacji:

mail: cmwp@ikp.pl tel. (22) 827-58-96

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik