Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces W. Sumlińskiego
2013-06-19

Dzisiaj przed Sądem Rejonowym dla Warszawy Woli przy ul. Kocjana 3 miała odbyć się kolejna rozprawa w procesie Wojciecha Sumlińskiego i Aleksandra L. Została jednak odroczona, gdyż nie stawili się wezwani świadkowie – Paweł Graś, Wojciech Wybranowski oraz ks. Andrzej Jaczewski. W związku z tym przewodniczący zarządził przerwę do dnia następnej rozprawy - 26 czerwca br. (sala 24). Dodatkowo postanowił ukarać świadków Grasia i Wybranowskiego karą 1000 zł, gdyż nie stawili się na dzisiejszą rozprawę mimo osobistego przyjęcia wezwania.  

Wojciech Sumliński oraz Aleksander L. są oskarżeni o rzekomą płatną protekcję podczas procesu weryfikacji żołnierzy WSI (art.230 par.1 kodeksu karnego).

CMWP SDP obserwuje sprawę na prośbę dziennikarza.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik