Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces Hanny Dobrowolskiej - wyrok
2015-03-27

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia uniewinnił dziś dziennikarkę Hannę Dobrowolską od zarzutów "naruszenia miru domowego" - art. 193 kk, w związku z wydarzeniami w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej w nocy 20/21 listopada 2014 r. Sąd uznał, że podczas protestu wykonywała ona pracę dziennikarza. Kosztami sądowymi został obciążony Skarb Państwa. 

Jednocześnie sąd uznał za winnego w tej samej sprawie reż. Grzegorza Brauna, skazując go na karę grzywny w wysokości 1000 zł, na poczet kary zaliczając pobyt oskarżonego w areszcie. 

CMWP SDP monitorowało proces na prośbę Hanny Dobrowolskiej.

 

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik