Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Proces red. Piotra Paszkowskiego
2013-11-19

W czwartek 14 listopada br. odbyła się rozprawa w procesie jaki Zofia Chabierska wytoczyła redaktorowi naczelnemu portalu MojaOlesnica.pl. Sąd doręczył pełnomocnikowi powódki odpowiedź na pozew, po czym na wniosek tego pełnomocnika odroczył rozprawę do marca w celu zapoznania się przez powódkę z tą odpowiedzią i ustosunkowania się do niej.

Proces jest jednym serii procesów o ochronę dóbr osobistych, wytoczonych red. Paszkowskiemu. CMWP SDP monitoruje je na prośbę dziennikarza. Zachęcamy także kolegów dziennikarzy do zainteresowania się sprawą, gdyż może być ona istotna z perspektywy wolności słowa.

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik