Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
Posiedzenie komisji sprawiedliwości i praw człowieka
2014-06-27

Wczoraj odbyło się posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, poświęcone zeszłotygodniowym wydarzeniom w redakcji ?Wprost?. Na posiedzenie zaproszeni zostali przedstawiciele CMWP SDP. Członkowie komisji zadawali pytania prokuratorowi generalnemu Andrzejowi Seremetowi i wiceministrowi sprawiedliwości Michałowi Królikowskiemu. Komisja zebrała się by wyjaśnić rozbieżności w ocenie akcji we ?Wprost? między prokuraturą a ministerstwem. Mec. Artur Wdowczyk, który zabrał głos w imieniu CMWP SDP, po raz kolejny podkreślił zaniepokojenie działaniami prokuratury. Zwrócił uwagę na orzeczenie Europejskiego Trybunału Prawa Człowieka z 14.09.2010 r. w sprawie Sanoma Uitgeverse B.V. przeciwko Holandii (sygn. akt 38224/03), która także dotyczyła interwencji organów ścigania w redakcji. Wielka Izba ETPCz wskazała wówczas, iż w przedmiotowej sprawie nastąpiło naruszenie postanowień Artykułu 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.
aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik