Strona główna Dodaj do ulubionych! kontakt e-mail logowanie do systemu CMS

 
CMWP SDP na procesie - 09.12.2016 r.
2016-12-12

W piątek 9 grudnia br. przed Sądem Okręgowym w Częstochowie odbył się pierwsza rozprawa apelacyjna od wyroku Sądu Rejonowego w Częstochowie z 04.08.2016 r. Apelację od wyroku wniósł red. Paweł Gąsiorski, który w I instancji został uznany winnym popełnienia przestępstwa z art. 212 – pomówienia oskarżyciela prywatnego Dariusza Wojciechowskiego – sekretarza gminy Blachownia poprzez zamieszczenie w dn. 2 marca 2016 r. artykułu pod tytułem „Dziwny zbieg okoliczności” na portalu www.gminablachownia.pl . Wobec dziennikarza orzeczono wówczas środek karny w postaci nawiązki w kwocie 5 tys. zł na rzecz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, a także zwrot kosztów procesowych.  

Na piątkowej rozprawie sąd zamknął przewód sądowy i oddał głos stronom. Wcześniej pokrzywdzony wniósł, aby rozprawa odbywała się jawnie, do czego przychylił się sąd. Rozprawę oprócz przedstawiciela CMWP SDP obserwowali także przedstawiciele mediów.  

Wyrok w sprawie zostanie ogłoszony 20 grudnia br. o godz. 12:00, sala nr 51.

CMWP SDP monitoruje proces na prośbę dziennikarza.  

 

PW

aktualności cmwp
2018-02-08
Zapraszamy do udziału w organizowanej przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP konferencji na temat własności mediów w Polsce. Nie ma w Polsce jednolitej, opracowanej profesjonalnie publikacji (czy raczej rejestru), która odpowiadałoby na to proste pytanie badawcze ?\
cmwp
2018-02-02
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraża protest przeciwko orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, na podstawie którego red. Paweł Lisicki i red. Piotr Kubiak, autorzy artykułów na temat tzw. afery sopockiej mają zapłacić blisko 200 tysięcy zł za naruszenie w publikacji dóbr osobistych prezydenta Sopotu.
cmwp
2018-01-30
Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP ocenia pozytywnie przyjętą przez Sejm 26 stycznia 2018 nowelizację ustawy o IPN ? Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu. Nowelizacja ta ma na celu ochronę dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i jest realizacją w praktyce prawa państwa polskiego do obrony prawdy historycznej.
cmwp

przejdź do archiwum aktualności


powrót

 
CENTRUM MONITORINGU WOLNOŚCI PRASY

© Copyright 2007 :: Centrum Monitoringu Wolności Prasy :: Projekt i realizacja Michał Wojtasik